Hlavní strana   Pravidla hry   Registrace   Aktuality   Kontakty   Diskuze   FAQ   Starší ročníky   Login

Často kladené otázky

Jak se dozvím, kde hra začíná?
Pokud se do hry zaregistruješ dříve než 1. května, pošleme ti instrukce k prvnímu stanovišti na email, který jsi zadal, právě 1. května. Pokud se zaregistruješ 1. května v 00:01 a později, přijde ti informace o prvním stanovišti rovnou v emailu spolu s tvými registračními údaji.

Kolik času mi zabere celá hra?
To se nedá přesně říct, je to vysoce individuální. Ti nejlepší z vás to stihnou za půlden, ostatním to možná bude trvat o něco déle nebo si to mohou rozložit do několika příjemných odpolední. Ideální je, pokud si na hru můžete vyhradit jeden celý den, třeba víkendový. Doba, kterou vám hra zabere, se bude odvíjet od rychlosti vaší chůze, orientace v Brně a zdatnosti ve zdolávání překážek na trase. Doporučená doba pro průchod hrou je 8:00 – 20:00, v tomto rozmezí byste neměli mít problém s průchodností trasy. Jste však ve Stínadlech a nenadálé události jsou zde denním chlebem. Pokud tak někde bude zrovna zavřeno, musíte počkat, až otevřou!

Co mám očekávat na stanovištích?
Tak to vám samozřejmě nemůžeme prozradit :), připravili bychom vás tak o zážitky. Každopádně čekejte nejrůznější úkoly, hádanky, možná nějakou tu šifru. Vždy ale půjde o část příběhu, který budete postupně odhalovat.

Kdo ve hře zvítězí?
Každý, kdo úspěšně projde celou trasu, odhalí příběh a dosáhne toho, o co tady běží. Všichni úspěšní hráči obdrží na závěrečném setkání diplom, drobnou cenu a několik vylosovaných i větší cenu.

Co s sebou, co na sebe?
Doporučujeme vyrazit hru hrát ve sportovním oblečení nebo v něčem, v čem se můžete trochu ušpinit. Pokud budete v průběhu hry hrát i mini-foto-soutěž, video-soutěž nebo si chcete celou hru užít i s patřičným kostýmem, oblečte na sebe něco stínadelského. Doporučené vybavení: mapa Brna, baterka, KPZ – Krabička poslední záchrany, zápisník, tužka, fix, foťák/mobil s foťákem, obálka, (buzola/kompas, GPS zařízení – doporučené, ale ne nutné). Nic dalšího nad rámec běžné vycházky byste potřebovat neměli.

Bude to nebezpečné? Budu někam lézt nebo se dobývat na nepřístupná místa?
Ve Stínadlech je nebezpečno všude, ale buďte v klidu, můžeme vám prozradit, že nebudete postupovat žádnými nebezpečnými místy, vkrádat se na cizí pozemky a podobně.

Nečetl jsem knížky o Stínadlech, mám se přesto zúčastnit?
Ano! Pokud tě hra zaujala, ale knihy o Stínadlech od Jaroslava Foglara jsi nečetl, až tolik to nevadí. Připravili jsme pro tebe souhrn informací, které potřebuješ znát (není jich mnoho) a hru si užiješ i tak. Každopádně ale doporučujeme si knížky (Záhada hlavolamu, Stínadla se bouří a Tajemství Velkého Vonta) dříve či později přečíst, stojí to za to!

Mám problém najít další stanoviště!
To se může stát a příčiny mohou být dvě. Příslušné stanoviště mohl někdo zničit, ukrást nebo ho jinak poškodit nebo se o to mohlo postarat počasí (i když by se to nemělo stát). Pokud se domníváte, že k tomu došlo, postupujte podle návodu u další otázky. Druhou možností, asi tou častější, je, že stanoviště prostě nemůžete najít, protože jste třeba špatně vyluštili/pochopili instrukce u toho předešlého nebo špatně hledáte. V takovém případě je jen jediné řešení – vše zkoušet pořád dál, dívat se na problémy z jiného úhlu nebo si třeba dát pauzu a pokračovat v řešení později.

Stanoviště je poškozeno, co s tím?
Pokud se domníváte, že stanoviště není tam, kde by mělo být, co nejrychleji nás o tom zpravte na jednom z kontaktů. Postaráme se o nápravu jak nejrychleji to půjde a můžete zase pokračovat ve hře.

Chtěl bych zažít něco akčnějšího!
Pokud jste hrou prošli a přišla vám příliš jednoduchá nebo byste si rádi zahráli jinou stínadelskou hru, ve které spolu hráči přímo soupeří a bojují o nadvládu nad Stínadly, doporučujeme vám sledovat web www.iklubovna.cz. Několikrát do roka (zpravidla na podzim) organizujeme víkendové stínadelské hry v různých městech republiky, můžete se zapojit!

Můžeme se hry zúčastnit s oddílem?
Samozřejmě, hra je jako šitá na míru pro jednotlivé oddílové družiny, které spolu mohou zápolit o to, která trasu projde rychleji apod. Hru můžete použít jako součást měsíční činnosti vašeho oddílu nebo vyrazit na víkendovou výpravu do Stínadel.

A co po hře?
Pokud se vám hra líbila a máte chuť občas podniknout něco dalšího, zveme vás do klubovny SPJF na Mendlově náměstí. V nekoronavirové době se zde několikrát týdně konají různé akce a aktivity, promítají filmy apod. Budeme rádi, když se k nám někdy připojíte! Podrobnosti rádi poskytneme na emailu ;)

Je mi míň než 18 let, co znamená, že s mou účastí musí souhlasit zákonný zástupce?
Na tuto otázku odpovíme stínadelskou analogií. Pokud jste jako Mirek Dušín, nejspíš si napíšete potvrzení o souhlasu účastnit se hry, necháte ho podepsat rodiči a budete ho nosit celou hru s sebou. Pokud se cítíte spíše jako Rychlonožka, zeptáte se ve dveřích maminky, jestli můžete do Stínadel, a máte dojem, že za vámi volá "Ale jo, můžeš." No a pokud jste jako Mažňák, nezeptáte se vůbec, protože ve Stínadlech jste jako doma a nikdo vám přece nebude nic nakazovat. Každopádně byste ale před vstupem do Stínadel měli mít hotové domácí úkoly.