Hlavní strana   Pravidla hry   Registrace   Aktuality   Kontakty   Diskuze   Stínadla»   Login

Pouze přihlášení soutěžící mohou vkládat vzkazy.


Sylva (Tygrovaní gepardi) 27.04.2022
Děkujeme, bezva hra. Čtečku jsem si záměrně neinstalovala, abych přinutila k výpravě i další členku týmu, která ji má :-) Antikvariát jsme nedali, ale naštěstí to nevadilo, všechno ostatní jsme dřív či později rozlouskli. Lokality typicky stínadelské a pro mě největší objev - parkoviště :-) Vůbec jsem netušila, co je to za svět sám pro sebe. Těšíme se na příští rok.

Pepa (AgentBrčkoTeam2) 24.04.2022
Opět děkujeme za moc fajn hru, užili jsme si ji neméně než loňská Stínadla! Opět jsme se díky ní dostali na zajímavá a dosud neznámá místa, což náš nejstarší člen jako brněnský rodák velmi ocenil :-). Lokalita Starého Brna je perfektní i když je škoda, že původní magická stínadelská zástavba leckde mizí, jako třeba v okolí Anenské. Hru jsme zvládli za 5 dní, kdy jsme do terénu vyráželi později odpoledne až v podvečer. Poslední den jsme již šli jen pro ježka, prakticky najisto. Některé šifry nám daly trochu zabrat, asi nejvíc času nás stála Fontána, kterou jsme navštívili dvakrát. Zdá se nám, že buď některé indicie chybí, nebo jsou umístěny nepřesně. V nedaleké budově navíc měly zkoušku dvě kapely a směsice zvuků nám brzy znemožnila se soustředit. Trochu nás potrápil i Výtah, o tajných dveřích bylo celkem jasno, jen ten pohled do suterénu nás dlouho mátl. Navíc ve výtahu je pouze přízemí 0NP a první patro 1NP. Nakonec i přes tyto komplikace nalezeno. Antikvariát nám naproti tomu nepřišel nijak náročný, chtělo jen velmi pečlivě vážit význam jedotlivých slov, kdy rozdíly mezi nimi jsou jen velmi malé.Řešení jsme trefili napoprvé. Ze šifer se nám dále nejvíce líbil Leitnerka, Vetešnictví a Zchátralý dům, jehož nalezení nám dalo trochu zabrat, není spojnice jako spojnice. Jedinečnou atmosféru měl i Park, škoda že jsme o něm nevěděli dříve, tady by se nádherně svačilo s lahví vína :-). Přikládáme fotku pro pobavení - mezi stanovišti Fontána a Leinerka jsme narazili na tohoto čuníka, který se tam volně procházel a dokresloval atmosféru hry naprosto dokonale. Inu Stínadla, kde je možné lecos.

Jarmila Velenová (JaMiBB) 19.04.2022
Děkujeme organizátorům za krásnou hru, užili jsme si ji moc. A navíc děkujeme, že letos jsme si mohli zahrát dokonce dvakrát !!! Už se moc těšíme na další hru :-) Tým JaMiBB

Michaela Šebková (KostkaTrio) 19.04.2022
Dobrý den, moc vám děkujeme za další ročník bezva hry. Letos jsme nezvládli Sestnactero (nový přírůstek v rodině jeste nebyl na luštění připravený), ale Ježka jsme zvládli a jsme nadšení! Včera nemohlo více týmu najít kód u kaple a nápověda u fontány je zčásti poničena (nicméně se dá stake použít). Budeme se těšit za rok nejpozději! KostkaTrio

Martin (Sovovci) 16.04.2022
S místem, kde se nachází hledaný Ježek, se to má takto: Není bohužel přístupné 24/7, ale snažíme se zajistit, aby bylo přístupné co nejvíce. Zejména mimo běžnou denní dobu a o víkendech se může stát, že je zrovna zamčeno. V takovém případě vás prosíme o shovívavost a vyzkoušení třeba další den. Stínadla holt někdy nevydávají svá tajemství úplně lacino :-)

Eva (Wolfíci) 16.04.2022
Dobrý den, i my bychom rádi poděkovali za fajn hru. Jako obvykle spousta zajímavých stanovišť, o řadě z nich jsme neměli ani ponětí a to se v okolí pohybujeme často (fontána, schody, park...). Všechny šifry jsme bez problémů vyluštili, nejdiskutabilnější se nám jevil antikvariát, který opravdu připouští více možných řešení a nejednoznačné je i pořadí doplňovaných částí. Jsme smutní jen z finále: máme stejný problém jako psalo několik předchozích teamů - jsme si prakticky jistí, že jsme našli správný dům (splňuje bezvýhradně všechny indicie - a vysluštili jsme opravdu vše), ale byl bohužel zamčený (16.4. kolem 18 hod.) a jiný přístup dovnitř jsme nenašli. Pokud jde o záměr a děláme nějakou chybu, velmi oceníme radu, jak dále postupovat. I tak ale díky - jinak se nám to letos opravdu líbilo! Wolfíci

Muflon (Kuře, filé atakdál.) 16.04.2022
Diky za hru! Jen to finale je hodne zklamani, kdyz tam clovek dorazi a ono je zavreno. Bud je to zavreno zdanlive a nam neco nedocvaklo, nebo by bylo vhodne napsat, kdy je otevreno a kdy ne.

Pavlína (Neznělé Ř) 15.04.2022
Ještě taková drobnost: zdá se, že QR kódy s těmi kolečky místo čtverečků byly pro naši aplikaci (Binary Eye) o dost hůře čitelné než standardní QR kódy. (proč to tady nerespektuje nové řádky jako odstavce?) -Yenya

Pavlína (Neznělé Ř) 15.04.2022
Letos trochu rozpačitý pocit. Zvlášť proti tomu, jaká "bomba" bylo loňské závěrečné stanoviště s tou úžasnou knihovnou. Už jsem si trochu zvykl na to, že některé šifry na Stínadlech jsou lehce neexaktní, ale stejně mi to trochu vadí. Na celkovém dojmu se podepsal zejména fakt, že vstup na místo, kam jsme si byli dost jisti, že tam máme jít, blokovala zamčená vrata (odpovídalo všem indiciím a pro ověření: na mapy.cz je na fotce před těmi vraty rozmazaná postava jdoucí směrem doleva). Byli jsme tam lehce po 16. hodině. Obešli jsme ještě celý blok a jiný vstup do té oblasti jsme nenašli. K jednotlivým šifrám (spoilers ahead): Studánka: OK, pěkné. Kaple: trochu divné bylo, že se nepoužilo pravé dolní pole, byť tam bylo zakreslené a zvýrazněné. Průchod: pěkné a vtipné heslo. Antikvariát: toto mám na mysli, když mluvím o té neexaktnosti. Na tohle zadání jsme měli napasovaných několik evidentně nesprávných řešení. Později odpoledne to přítel na telefonu ubastlil programově - hrubou silou vyzkoušením všech možností. Výtah: proč není heslo nějak smysluplné, když vlastně nic nebránilo zvolit jako heslo smysluplný text? Takto tahle část šifry spočívala jen v pečlivém opsání asi dvaceti nesmyslných písmen do mobilu. Nicméně druhou část jsme nezvládli interpretovat - procházet každé zákoutí v tom extrémním smradu se nám moc nechtělo, lézt přes žebřík pod dohledem bezpečnostní kamery taky ne. Za mě nejhorší stanoviště hry, nakonec prolomeno po hře programově hrubou silou. Vetešnictví: pěkné! Noty: pěkné! Platan: spousty obcházejících lidí, šlo řešit prostým pohledem na zmíněný objekt a čtením zadání. Nicméně: v posledním písmenu je chybný směr, není-liž pravda? Rozpadlý dům: zajímavé, a nakonec i pěkně popsané umístění, tomu jsme na začátku ani nevěřili. Skrytý park: pěkné využití místních reálií. -Yenya

Martin (Sovovci) 14.04.2022
Žádné stanoviště určitě není mimo Brno. Ani není třeba v úvodní informaci hledat šifru. Pokud máte s lokalizací problém, napište nám prosím na email.

Věra (Šumičtí bojovníci ) 14.04.2022
Mam prosim dotaz... Prvni stanoviště je opravdu mimo Brno? Nebo uz v uvodni zprávě mam hledat sifru?

Jana (xXx) 14.04.2022
Moc děkuji za super hru. Vzhledem k mým omezeným časovým možnostem jsem ji šla sama, a jako konzultanta jsem měla syna, který hrál za jiný tým. Trochu mi pomohl s hledáním knihy a poslal fotku, kterou jsem zapomněla na místě udělat. I když jsem už tušila, kde se ježek nachází, chyběly mi ještě dvě indicie. Včera brzy ráno jsem je oběhla, v práci vyluštila a dnes zase cestou do práce hlavolam našla ????. Před dvěma lety jsem hru nedokončila, o to mám letos větší radost. Líbilo se mi, že se hrálo na menší ploše, navíc v moc hezké čtvrti, obzvlášť mezi Pekařskou a Hybešovou to mám moc ráda. Ještě jednou díky a už se těším na další hru.

Hanďula (Buráky) 14.04.2022
Jak zhodnotit, poděkovat a nespoilovat.. Na začátku velký zásek, potom postupné obcházení během několika dní a dnes ježek úspěšně objeven! :-) Dvě šifry jsme sice nezvládli, ale indicií bylo i tak dost. Lokace Starého Brna perfektní a opět jste nás vytáhli na místečka, kde jsme nikdy nebyli. Suterén parádní, děcka si to tam obzvlášť užily. Horkou chvilku jsme zažili po objevení ježka - někdo nás ve ….. zamčel. Syn si naštěstí všiml petlice na druhé polovině vrat, tak jsme se na svobodu dostali. Celkově za mě snad nejhezčí Stínadelská hra, celé dobře vymyšlené, místa prfektní, šifry hezké a to finále..!! <3 Buráky děkují a těšíme se na příště.

Hana Valášková (Girrrls) 13.04.2022
Děkujeme za moc pěknou odpolední hru! Těšíme se na příští ročník!9

dep (Brotherhood of the Cat\'s Paw) 11.04.2022
Suterén také oceňuji, nebýt dobrých duší, musel jsem ven po žebříku. Jinak hra moc pěkná, děkujeme. dep

Michal (Kameňáci) 11.04.2022
Díky moc za hru, dnes jsme ji dokončili. Mile nás překvapilo, že i když jsme vyrůstali poblíž, tak jsme spoustu zákoutí vůbec neznali. Bylo to super, i když jsme se na začátku docela zasekli :). A oceňuji nápad se strukturou hry i se závěrem (nechci být konkrétnější, ať nespoileruji).

Martin (Sovovci) 10.04.2022
Díky za chválu hry - jsme rádi, že se nový koncept líbí! A díky i za kritiku webu - vzali jsme si ji k srdci už posledně a můžeme říct, že už nyní pracujeme na novém webu, který bude spuštěn s příštím, pátým ročníkem Stínadel» na jaře 2023 ;-)

MiTi (Tichy tym) 10.04.2022
Ahoj, dekuji vsem autorum za bezvadnou hru. Tentokrat se mi to asi libilo nejvice. Vsechno fungovalo, nikde nestaly fronty na lusteni, zadne vrazedne sifry, proste krasna hra. Nejvic me pobavil suteren, kdyz jsem zjistil, ze je to past a zevnit je to na klic. Jeste jednou dekuji. Mam drobnou poznamku, je rozdil 1.NP a 1. patro. 1.NP je prizemi. Mam ale vyznamnou vyhradu kazdy rok. Udelejte si neco s tim webem. Tohle popira elementarni pravidla bezpecnosti. I stare babicky uz vi, ze preskrtnuty zamecek znamena nebezpeci. Hraci zde musi zadavat svoje mailove adresy a hesla nesifrovanym prenosem to by proste melo byt tabu. Dalsi v pocitacovem svete nevidana vec je, ze se vice osob hlasi pod jednim uctem. Ma byt tym a kazdy jeho clen ma mit svuj login. Tesim se na dalsi hry a preji hodne stesti a spokojenych hracu! Mirek

Martin (Sovovci) 07.04.2022
Hojaju: Mrkněte se do Spamu. Pokud ani tam nenajdete, napište nám prosím na hra@stinadlatudy.cz a vyřešíme to.

Jana (HoJaJu) 07.04.2022
Dobrý den, platbu jsme posílali v pondělí, byla stržena, ale info v mailu dosud nedošlo.

Martin (Sovovci) 05.04.2022
1/ Instrukce pošleme. 2/ Zadání u knižního úkolu jsme drobně zpřesnili. Ale ano, je třeba použít všechny výrazy, tedy některé dvakrát.

Míša (Banda(ska)) 05.04.2022
Ahoj, do zprávy pro příjemce nejde u mé banky vložit zavináč. Platbu jsem provedl, už se mi z účtu odečetla, ale protože tam není uvedený správně mail, tak mi automaticky nic nepřišlo. Můj mail je miksa.pavel@sss-ou.cz, ve zprávě je uveden, ale bez zavináče. Může mi prosím někdo z orgů poslat info manuálně? Díky.

Jana (Kaštančina tlapka) 05.04.2022
Antikvariát: v nápovědě je jedno slovní spojení uvedeno dvakrát. Má se použít dvakrát?

Martin (Sovovci) 02.04.2022
Jsme tady zase, letos s hrou Tajemství Ježka! Diskuzi směřující k letošnímu ročníku můžete psát sem (stále samozřejmě platí, že neprozrazujeme zápletku či stanoviště). Příjemnou hru!